Ako predísť rakovine žalúdka?

Čo to je rakovina žalúdka

rakovinové-bunkyRakovina žalúdka je ochorením zapríčiňujúcim zhubný nádor v žalúdku. Toto ochorenie v mnohých prípadoch vedie až ku smrti postihnutých pacientov. Rakovina žalúdka predstavuje celkovo asi 10% všetkých nádorových ochorení. Najkritickejšou skupinou na postihnutie rakovinou žalúdka sú muži vo veku 40 – 60 rokov. Liečba rakoviny žalúdka závisí od štádia a rozsahu ochorenia. V niektorých prípadoch však ide už iba o zmiernenie príznakov zapríčinených rakovinou. Nádej na úplné vyliečenie je možná iba v skorých fázach ochorenia.

Ako vzniká rakovina žalúdka

Rakovina žalúdka je v mnohých prípadoch následkom dlhotrvajúcej neliečenej infekcie baktériou helikobakter pylori, ktorá sa usadzuje v sliznici žalúdka a dvanástnika. Táto baktéria prežíva v žalúdku aj napriek kyslému prostrediu. Jej výskyt sa spája predovšetkým s povrchovými miestami žalúdka a dvanástnika – hlienmi a slizničnými priehlbinkami, kde sa snaží chrániť pred dosahom žalúdočných kyselín. Infikovaním v týchto miestach sa následne oslabuje prirodzená obranyschopnosť žalúdočných a dvanástnikových stien, čo vedie ku gastritíde (zápalom žalúdka), žalúdočným vredom a neskôr i rakovine žalúdka!

Ak teda chcete predísť rakovine žalúdka, je nutné vystríhať sa baktérii helikobakter pylori.

Ako zistím, či mám v organizme helikobakter pylori

Baktéria helikobakter pylori je v súčasnosti jednou z najrozšírenejších baktérii vôbec a spôsobuje mnohé – najmä tráviace problémy. Jej výskyt v organizme sa dá zistiť jednoducho, a to spozorovaním rôznych tráviacich ťažkostí objavujúcich sa v dlhodobom horizonte. Problémom je, že tieto ťažkosti sa začnú vyskytovať až v čase, kedy už je helikobakter v žalúdku natoľko rozšírený, že je nutné voči nemu razantne zakročiť, aby nespôsobil ďalšie problémy akými sú spomínaná gastritída, vredy, či rakovina.

helikobakter-pylori-test1

Spravte si preventívny test na prítomnosť baktérie helikobakter pylori v pohodlí vášho domova s výsledkom do 10 minút!

Ako predísť helikobakterovi spôsobujúcemu rakovinu žalúdka

rakovina-plucHelikobakter pylori sa rozširuje v žalúdku najmä pri nezdravom životnom štýle. Ak chcete minimalizovať jeho infekciu, mali by ste sa vyvarovať cigaretám, alkoholu, vyprážaným a korenistým jedlám. Avšak ak už máte podozrenie na infekciu helikobakterom pylori, vhodným riešením je užívať Chioskú mastichu, overeným prírodným prípravkom určeným na jeho eradikáciu i prevenciu voči jeho infikovaniu.

Zdieľajte:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *