Problémy s vysokým cholesterolom? Čo na to príroda?

Vysoký cholesterol je zdravotný problém, ktorý sa dotýka čoraz väčšej časti populácie vo vyššom veku. Tento zdravotný neduh je celkom blízky ateroskleróze, a preto sa väčšinou rieši dlhodobým užívaním liekov určených na zníženie cholesterolu, aby sa predošlo rozvoju ochorenia. Drvivá väčšina liekov má však tú nevýhodu, že okrem zmiernenia konkrétneho zdravotného problému neúmerne zaťažujú organizmus ďalšími nechcenými účinkami. Z toho dôvodu je oprávnené sa pýtať, či je možné riešiť problémy s vysokým cholesterolom aj prírodne.

My zastávame názor, že zdravie by mal každý hľadať v prvom rade v prírode a tomu, čo je mu prirodzené.

Až keď to nestačí, tak by sme mali obrátiť svoju pozornosť k farmaceutikám a produktom lekárenských spoločností.

Ako znížiť vysoký cholesterol bez liekov

Ak chcete znížiť vysoký cholesterol bez predpísaných liekov, v prvom rade by ste mali dodržiavať zásady zdravého životného štýlu. To v praxi znamená, že by ste mali udržiavať pravidelnú telesnú aktivitu (obzvlášť, ak máte sedavé zamestnanie), strážiť si telesnú váhu, vystríhať sa nadmernému požívaniu alkoholu a cigariet. A samozrejme, uprednostniť zdravý jedálniček.

Na čo si mám dať pozor vo svojom jedálničku

Jedným z najrizikovejších faktorov pri vysokom cholesterole je príjem vysokého množstva živočíšnych tukov, prepálených tukov a cukrov. Pokiaľ možno, vyhnite sa im oblúkom. Vhodnou náhradou za živočíšne tuky sú omega 3 mastné kyseliny, ktoré nájdete v rybom tuku, olivovom a kokosovom oleji, či avokáde. Z mliečnych výrobkov vám odporúčame voliť radšej domáce produkty z malých biofariem a čo najviac čerstvých potravín. To znamená, pokiaľ môžte vyhýbajte sa produktom potravinárskeho veľkopriemyslu.

Pomôcť môžu aj produkty prírodnej výživy

Okrem zmien vo vlastnej životospráve a jedálničku môžte znížiť vysokú hladinu cholesterolu aj rôznymi prírodnými produktami t.j. bez vedľajších účinkov. Príkladom takéhoto výživového doplnku určeného na zníženie vysokého cholesterolu je Chioská masticha. Tá vykazuje antioxidačné, protizápalové a antiateromatické vlastnosti, čím priaznivo vplýva k znižovaniu hodnôt tuku a cukru v krvi. Ohľadom účinkov Chioskej mastichy pri problémoch s vysokým cholesterolom bolo učinených aj niekoľko vedeckých štúdií, ktorých výsledky si môžte naštudovať na stránke Cholesterol, ateroskleróza a Chioská masticha. Pre viac informácií kliknite tu.

Chioskú mastichu v kombinácii s extraktom z granátového jablka, olív, červeného hrozna a piperínu nájdete v prírodnom výživovom doplnku Masticha vena, ktorý je určený na úpravu tlaku a cholesterolu.

Overená prírodná metóda?

Chioská masticha sa ako produkt prírodnej medicíny využíva v krajine jej pôvodu (Grécku) predovšetkým pri ťažkostiach so zvýšeným cholesterolom. Dobrou správou je, že okrem toho Chioská masticha priaznivo vplýva aj na stav trávenia, obzvlášť pri problémoch s baktériou helikobakter pylori. V prípade, že máte záujem sa pridať k množstvu ľudí užívajúcich originálnu Chioskú mastichu proti problémom s vysokým cholesterolom, odporúčame vám produkt Masticha Original obsahujúci čistú Chioskú mastichu (bez prímesí). Proti vysokému cholesterolu stačí užívať 1 kapsulu 3x denne. Mastichu Original nájdete v eshope MastichaTerapia.

Chcem znížiť vysoký cholesterol prírodne

Páčil sa vám môj článok? Zdieľajte ho cez: